Jakou chcete soutěž napište ZDE!!!

Únor 2009

Desing 1.4

28. února 2009 v 10:43 | Jojomi |  Desingy blogu

Desing : 1.4

Na desingu : Kristen Stewart

Barvičky : šedá, bílá

Výrobce desingu : já

Spokojenost : 100 %

Trvání : 15.2 - 27.2.2009

Pixelky :angel.gif angel image by totaly_linnangry.gif image by totaly_linnannoyed.gif image by totaly_linnasleep.gif image by totaly_linnblush.gif image by totaly_linnconfused.gif image by totaly_linncry.gif cry image by totaly_linndead.gif image by totaly_linncheerful.gif image by totaly_linndevil.gif image by totaly_linndisbelief.gif image by totaly_linnemotionless.gif image by totaly_linnfrustrated.gif image by totaly_linnglare.gif image by totaly_linnglasses.gif image by totaly_linnhappy.gif happy image by totaly_linnheadphones.gif image by totaly_linntongue.gif image by totaly_linnlaugh.gif laugh image by totaly_linn
love.gif love image by totaly_linnpirate.gif image by totaly_linnsad.gif sad image by totaly_linnsecret.gif image by totaly_linnshocked.gif image by totaly_linnsunglasses.gif sunglasses image by totaly_linnsweatdrop.gif image by totaly_linnbiggrin.gif image by totaly_linnuhm.gif image by totaly_linnunsure.gif image by totaly_linnupsidedown.gif image by totaly_linnwink.gif image by totaly_linnyell.gif image by totaly_linn

↓Ikonka↓
Don´t copy !!!Krvežíznivý upíři

28. února 2009 v 10:30 | Jojomi |  Upíři
Všichni je známe z temných mýtů a legend ze všech koutů světa. Noční stvoření, živící se krví. Nesmrtelní, s nadlidskou silou, s alegrií na stříbro a česnek a bez odrazu v zrcadle. Tyto aspekty si ale víceméně vymyslela církev...
Upíří mýty tady byli už dávno před příchodem křesťanství, ale tehdy nebyli upíři tak jednotvární, jako dnes. Možná to ani neměli být upíři, ale spíše démoni (otázkou však zůstává, jestli upír není jen druh nehmotného démona). Někteří ani nepili krev, ale třeba trhali své oběti na kusy, nebo požírali těla mrtvých. Někteří nesmrtelní upíři (vampýrismus nemusí nutně znamenat nesmrtelnost) mají možnost stát se opět smrtelnými lidmi, např. malajský ženský upír Langsuir. Jednoduše - sem tam se lišili a spíš bych je nazývala démony, jelikož pod označením "upír" si dnes lidé představují právě onu "křesťanskou formu"...
Církev se snažila dokázat, že upíři jsou ďáblova stvoření, a proto si začali po svém vysvětlovat i jejich zrod. Podle nich se mohl stát upírem člověk nekřtěný, dítě, které zemřelo nepokřtěné, sebevrah, křivopřísažník, člověk, který byl pohřben bez příslušných křesťanských ceremonií, nebo ten, co se dopustil svatokrádeže. Zkrátka všichni, kteří porušili tehdejší náboženská nařízení. Podle nich také všichni upíři pocházejí z Kaina, který se jako první dopustil hříchu vraždy. Poté, co zabil svého bratra Ábela, prý bloudil světem, opovrhovaný všemi lidmi a opuštěný. Jednoho dne potkal Lilith, první Adamovu ženu (stvořenou ze špíny a prachu, Satanem svedenou, démona) a ta ho naučila používat krev k magii a pomocí krve stvořit sobě rovné. Kain si stvořil tři syny. Ti vytvořili dalších třináct potomků, jež se stali upíry a všichni se pak rozešli mezi lidi.
Upíři symbolizovali pro církev "to špatné". Byla to dokonce sama církev, kdo si vymyslel známou alergii na stříbro, neviditelnost v zrcadle, apod. (Ježíš byl prodán za 30 stříbrných - zrcadlo rovněž obsahuje stříbro). Upíři se tedy staly ikonou strachu a církev toho využívala ve svůj prospěch.
KREV
Je důležitá tělní tekutina, v níž údajně sídlí duše. Duše je energií, tedy neviditelnou hmotou, která se zřejmě někde v těle nacházet musí a právě mýty říkají, že je to právě krev. Vždy se používala k magii a woodoo. Její význam je zdůrazňován snad ve všech druzích okultních věd a učení. Vzpomeňme si i na Biblické citáty:
"Krev žádného těla jísti nebudete, neboť duše všelikého těla jest krev jeho. Kdokoliv by ji jedl, vyhlazen bude."
Třetí kniha Mojžíšova, kap. 17.
A Ježíš pravil svým učedníkům:
"Ten chléb, co jíte, jest tělo mé a víno, co pijete, krví je mou."
(= duší, což znamená, že se Ježíš "rozdal", tedy symbolický vampýrismus).
Pohané a divoké kmeny pili krev svých protivníků, aby získali jejich sílu. Jen pro zamyšlení...

Srandovní animace koně

28. února 2009 v 10:18 | Jojomi |  →Animace

Největší kůň na světě

28. února 2009 v 10:17 | Jojomi |  Koníčci
Obecně je známo, že shirští koně patří mezi nevětší na světě, a shirem byl i ten nejvyšší zdokumentovaný kůň. Tímto titulem se dle Guinessovy knihy rekordů honosí valach Samson, který byl později z zřejmých důvodů přejmenován na Mamuta. Narodil se v roce 1846 v Anglii, jako čtyřletý měřil bezmála 220 cm (přesně 219,7cm) a vážil 1524 kg.

V současnosti drží rekord nejvyššího žijícího koně belgický chladnokrevník, sedmiletý valach jménem Priefert's Radar. Je vysoký 202 cm a váží 1088 kg. Jeho životní náplň spočívá v prezentaci na výstavách, kde funguje jako účinná reklama pro svého majitele - firmu vyrábějící vybavení pro farmy a ranče. Co se týče jeho diety, každý den prý spořádá 8 kg jádra, 20 kg sena a vypije 75 litrů vody.
Emma fotky z videa

28. února 2009 v 10:08 | Jojomi |  Emma Watson

Richardův photoshoot

28. února 2009 v 10:06 | Jojomi |  Richard Armitage
richard.jpg Richard Armitage image by blinknoodle

Will- info

28. února 2009 v 10:00 | Jojomi |  Petr-William Moseley
William Moseley je synem anglického kameramana Petera Moseleyho. Jeho celovečerním hereckým debutem se stal film Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň (režie Andrew Adamson).
Vedoucí castingu Pippa Hall si jej poprvé všimla během hledání hereckého obsazení televizního filmu Cider with Rosie. Tehdy roli nedostal, ale Hall na jeho herecký talent nezapomněla a o pět let později mu nabídla roli Petra v Letopisech Narnie.
Will roli získal a s Annou Popplewel, Georgií Hanley, Skandarem Keynes a celým štábem odjel natáčet Letopisy na pohádkový Nový Zéland.

Film vypráví příběh čtyř sourozenců, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle starého profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Petr opouští Londýn ještě jako dítě, ale v průběhu děje se stává statečným a dospělým vůdcem, bojujícím za osvobození Narnie. "Jednoduše řečeno - když Petr prochází tou skříní, je ještě chlapec. Když z ní na konci vyleze zpět, je to muž. A když se ohlédnu zpět, uvědomuji si, že podobná proměna potkala během natáčení tohoto filmu i mě." říká William Moseley.

V roce 2002 si zahrál i v televizním filmu Goodbye, Mr. Chips.
Legendy o vlkodlacích

28. února 2009 v 9:33 | Jojomi |  Vlkodlak
Zatímco myšlenka proměny vlka v člověka se v lidských mýtech a mytologiích vyskytuje prakticky od počátku mýtů, myšlenka vlkodlaka je relativně nová a pochází až ze středověku. Ze starých mýtů mají nejblíže k pojetí vlkodlaka "iránští dvounozí vlci", kteří se vyskytovali v raných textech zoroastrismu, ale zde se nijak výrazně neprosadili.

Héra

15. února 2009 v 12:12 | Jojomi |  Bohové Řecka
Héra vynikala svou krásou a mohla se měřit s bohyní Afroditou i Pallas Athénou. Diovi se zalíbila a vzal si ji za manželku. Báje vyprávějí, že Zeus našel Héru na Krétě a přiblížil se k ní v podobě kukačky. Héra si s ním začala hrát, a tu Zeus vzal na sebe svou podobu a zmocnil se jí. Héra byla ochránkyní manželství, dárkyní dětí a pomocnicí žen při porodu. Héra porodila Diovi boha války Area, božského kováře a zbrojíře bohů Hefaista a bohyni Hébu. Žila tak, aby svým životem byla vzorným příkladem, a proto tím více ji vzrušovaly poklesky jejího manžela, velkého záletníka. Nadto byla ještě velmi žárlivá. Zeus měl mnoho dětí, s bohyněmi i se smrtelnými ženami. Všechny Héra stíhala svou zlobou a nenávistí.
Zeus uznával Héru jako svou spoluvládkyni, dosti často se s ní radil a svěřil jí i některé tajnosti, jiným bohům neznámé. Ale nikdy jí zcela nevěřil. Při rozbrojích dovedl uplatnit svou vůli a po pokusu o sesazení, kdy vzbouřence vedla Héra a spoutaného a bezmocného Dia osvobodil Briareós, dovedl tvrdě zasáhnout svou ženu. Spoutal ji řetězy a zavěsil mezi nebem a zemí a na každou nohu jí přivázal kovadlinu. Propustil ji sice na svobodu, avšak teprve tehdy, až mu bohové - i když neradi - odpřisáhli, že už nikdy se nepokusí o jeho svržení z trůnu. Héra měla stejně jako Zeus dar věštecký. Její věštírna byla blíže Pagai.
Héřin kult byl rozšířen po celém Řecku; zejména pak na ostrově Samu, v jejím rodišti. Její chrám v Olympii je nejstarším řeckým chrámem. Byla zpodobňována s diadémem a žezlem, jí zasvěcená zvířata byla kukačka, páv a jeřáb, z plodů pak granátové jablko.

Lidi jsem zpátky !!!

15. února 2009 v 12:09 | Jojomi |  Moje kecíky
Sorry lidi že jsem víc jak týden nepsala to víte měla jsem jarní prázdniny jinak jsem ještě létala po doktorech v pondělí jsem byla u doktora dostanu rovnátka na pevno protože mám jeden křivý zub ve čtvrtek jsem byla u zubařky naštěstí u mě žádnou blombu atd neobjevili. Já mám čisté zuby ani jednu blombu,či kaz nebo korunku prostě nic.Potom jsem onemocněla celý pátek,sobotu jsem ležela v horečce.Těd už je to sice lepší ale do školy zítra nejdu.Jinak se budu jak budu mít čas na tento blog přidávat články.

Re

8. února 2009 v 18:18 | Jojomi |  Bohové Egypta
Bůh Re je bůh slunce a Slunce samo. Slunce bylo podle představ Egypťanů jeho tělem. Byl to jeden z nejvyšších a nejstarších bohů. Byl považován, stejně jako někteří další bohové za stvořitele a vládce nebes a světa. Re každé ráno vyplul na své sluneční lodi a svými paprsky dával životadárné světlo a teplo. Večer pak vplul za obzor. V souvislosti s bohyní Nut byl Re ráno porozen a večer sněden svou matkou Nut (otcem Rea byl nejčastěji udáván Geb). Během jeho každodenní plavby po obloze číhala na Rea řada nebezpečí. Největší z nich představoval had Apop, který chtěl převrhnout jeho loď. Re vykonal čtyři původní zásluhy pro lidstvo. Stvořil vzduch, stvořil nilskou záplavu, poučil je o tom, co je na onom světě, aby přinášeli objeti bohům i mrtvým a především stvořil lidstvo samé. Bůh Re však není spokojen: "Stvořil jsem každého člověka rovného druhému. Vlastní mysl však porušila mé příkazy, nežádal jsem přece, aby konali zlo." Re se proto rozhodl, že lidské sémě smete z tohoto světa a tímto úkolem pověřil bohyni války Sachmetu. Ta nejdříve vyhubila lidi, kteří se vzdálili z chrámů do pouště. Pak se Re slitoval a uchránil zbytek lidstva před zkázou. Nejčastěji bývá zobrazován jako muž se sokolí hlavou a na ní sluneční kotouč s posvátnou kobrou. Někdy ho můžeme spatřit i jako kocoura, šakala nebo lva. Re byl uctíván po celou dobu starověkého Egypta a jeho kultovním centrem byl Heliopolis.

Člověk a kůň

8. února 2009 v 18:15 | Jojomi |  Koníčci
Člověk obklíčený živly, které se spikly k jeho zkáze,
by navždy zůstal otrokem,
kdyby z něj kůň neudělal krále."