Jakou chcete soutěž napište ZDE!!!

Srpen 2008

Krásné obrázky

31. srpna 2008 v 17:17 | Jojomi |  →Na téma


Rak (22.6. - 22.7.)

31. srpna 2008 v 16:55 | Jojomi |  Evropský horoskop
Rak představuje princip růstu. Energie se koncentruje, oblast činnosti se začíná velmi úzce vymezovat. Jeho posláním je integrace.
Rak mimo jiné začíná vyplňovat doposud zanedbávanou citovou složku člověka. V tradiční astrologii znamená spojení s domovem, rodinou a již jmenovanými city. U žen by se dalo mluvit o mateřském instinktu.

Období Raka (21 - 28 let)
první stadium kvadrantu mládí, začínáme hledat své místo ve světě, opouštíme rodný dům, tradice a zakládáme rodinu, budujeme rodinná hnízda a příbytky.

Rak 22. 6. - 1. 7. - pod vlivem Venuše
je dobrý, vášnivý, citlivý a má umělecké vlohy. Dokáže přimět své okolí, aby ho milovalo.

Rak 2. 7. - 11. 7. - pod vlivem Merkuru
je lehkomyslný, zvědavý, ironický.

Rak 12. 7. - 22. 7. - pod vlivem Měsíce
je snivý, neklidný, citlivý, má sklony k bohémskému způsobu života a přitahují ho okultní vědy.

Živel : voda
Dynamika : kardinální
Vládce : Luna
Znamení: vodní
Povaha: flegmatická
Šťastná léta: 22-26, 31-42
Soulad se znamením: Štír, Ryby
Souvztažná barva: stříbrná
Souvztažný kov: stříbro
Podřízená část těla: prsa, žaludek, játra, žlučník
Kámen znamení: jaspis, avanturín, korál, jadeit, karneol, diamant, chalcedon, adulár, opál, smaragd, perly
Šťastná čísla: 9, 81, 369, 3321
Šťastný den: pondělí
Šťastná květina: mák
Duchovní ochránce: Dionýsos
Příjemná vůně: kosatec
Zdroj:http://blog-miska.blog.cz/0701/rak-22-6-22-7

Egypský horoskop

31. srpna 2008 v 12:05 | Jojomi |  Egypský horoskop
AMON (REA)- 30.1.-1.3.
MUT- 2.3.- 3.4.
ESET- 4.4.- 6.5.
HORUS- 7.5.- 8.6.
GEB- 9.6.- 12.7.
SACHMET- 13.7- 14.8.
TOTH- 15.8.- 16.9.
SUTECH- 17.8.- 20.10.
USIR- 21.10.- 25.11.
ANUBIS- 26.11.- 28.12.
MATHOR-29.12.- 29.1.Princezny 3 fantasy obrázky

31. srpna 2008 v 10:07 | Jojomi |  Princezny

Rak

31. srpna 2008 v 9:57 | Jojomi |  Charakteristika znamení
Tomuto vodnímu znamení vládne Měsíc.O raku panuje představa , že je znamení domácké,milující teplo rodinného krbu.Ale pávě raci bývají na cestách výteční společníci,kterým není dobrodružství a vzrušení z neznámého cizí. Díky další ,,račí,, vlastnosti-obrovské nadšení pro věc-bývají raci velmi úspěšnými osobnostmi musí se však naučit smýšletponěkud liberálněji a s určitým nadhledem ( měli by překonat svou vlastnost citovanou výše-diky tradicionálnějšímu smýšlení totiž často tíhnou spíše k minulosti a ověřeným postupům).Z raků bývají schopní vědci,archiváři,historici i učitelé.Nejeden rak vynikl i jako právník nebo politik.Díky jejich citlivosti a trpělivosti tíhnou i k umění- hudba , literatura apod.V podnikání jsou úspěšní věnují-li se určitému řemeslu nebo působí-li jako kupci.Mají toiž mimořádný cit pro kvalitu a poctivost.Spekulace je jim cizí.To by ale mohl být problém(zvláště v dnešní době),měli by se naučit jisté zdravé agresivitě a soutěživosti jinak zůstanou pozadu.Pro manželský život zdá se být nejvhodnější kombinací Rak.Hodí se k sobě i s Rybami , Štírem a Váhami.Pozitivem jest domácí povaha raků.

Třpytivá znamení

31. srpna 2008 v 9:53 | Jojomi |  Zvěrokruch
VODNÁŘ:
RYBY:
BERAN:
BÝK:
BLÍŽENCI:
RAK:
LEV:
PANNA:
VÁHY:
ŠTÍR:
STŘELEC:
KOZOROH:
Zdroj:http://blog-miska.blog.cz/0701/trpytiva-znameni

Hor

31. srpna 2008 v 9:49 | Jojomi |  Bohové Egypta
Hor, též Horus byl staroegyptský bůh nebes. Jeho otcem byl Usir matkou Eset. Byl zobrazován jako muž se sokolí hlavou nebo jako sokol.
Po zavraždění Usira (jeho otce) bohem chaosu Setem, bojoval Hor se Setem o trůn Egypta. V této bitvě ztratil jedno oko, které se poté stalo symbolem celého Egypta a jedním z nejdůležitějších symbolů moci - tzv. Horovo oko. Po této bitvě se stal prvním faraonem starověkého Egypta a všichni ostatní faraoni jsou jeho převtěleními.
Egyptská mytologie, [řecky Hóros, v Římě nazýván Horus] - bůh slunce a světla, dědic pozemského panství Usírewa, božský vládce Egypta. Jedno z nejstarších a nejvýznamnějších božstev, uctívané ve více podobách (od místního kultu k bohu říše) v průběhu celých dějin Egypta. Od počátku zbožštěný sokol splývající se sluneční září (Hór jako slunce a jeho bůh). Jako bůh putujícího slunce byl nazýván též Harachtej (jedna z forem boha Ré, jeho syn, posléze jediný bůh Ré-Harachtej), jako zosobnění vycházejícího slunce Haremachet. V tomto pojetí je odlišný od Hóra syna bohů Usírewa a Ésety, otce bohů Amseta, Hapiho, Duamutefa a Kebehsenufa. Vedle funkce boha slunce též bůh egyptského krále, a to nejen ve smyslu náboženském (král jako převtělení boha), ale i politickém (náboženské zdůvodnění teokratické despocie). Ve funkci boha nebe bývá Hór nazýván Harver. Jako manžel bohyně Hathory (tzv. Hór z Behdetu) ústřední postava komplikovaných a nepřehledných legend a mýtů. V Řecku byl Hór ztotožňován s Apollónem (bůh slunce a světla), Áreem (bůh války) a Hórem (egyptský Hór ve své komplexnosti). Kult boha Hóra je připomínán mnoha architektonickými a výtvarnými památkami (chrám v Edfú, Behdetu, řecké Apollónii na místě mytického vítězství Hóra nad Sutechem).
Hor je jeden z nejdůležitějších a nejstarších bohů Egypta. Bůh v podobě sokola nebo muže se sokolí hlavou. Bůh slunce, nebe, světla, dědic pozemského panství boha Usira a božský vládce Egypta. Za jeho oči je považováno Slunce a měsíc. Asi nejdůležitější funkcí Hora byla funkce boha egyptského krále. Toho nejen chránil, ale dokonce se do něj i vtěloval. Egyptští králové se nechávali nazývat jeho jménem a prohlašovali se za jeho vtělení. Hor byl uctíván také jako zosobnění vycházejícího slunce a nazýván Haremachet. Hor byl i obávaným válečníkem. Hor byl nejen bohem mnoha podob, ale i mnoha rodičů. Nejčastěji se uvádějí bohové Usire a Eset. Sám měl čtyří syny - Duametefa, Hepiho, Imseta a Kibehsenefa. První zmínky o jeho kultu pocházejí z konce 4. tisíciletí. Tento bůh byl uctíván po celém Egyptě. Byl to první bůh který byl takto uctíván po celé zemi. Symbolem tohoto boha je slunce a Horovo oko.
Pod článek jsem dala srandovní anketu.
Zdroj:http://blog-miska.blog.cz/0801/horus

Nejvyšší řečtí bohové

31. srpna 2008 v 9:34 | Jojomi |  Bohové Řecka
Tři nejvyšší řečtí bohové
ZEUS
Byl bohem nebes a vládce bohů na Olympu. Svrhl svého otce o přebral jeho vládu nad Olympskými bohy. Zeus byl považován za otce bohů a smrtelníků. Ačkoliv bohy ani smrtelníky nestvořil, byl považován za otce, protože byl ochráncem a vládcem jak bohů, tak lidské rasy. Jeho zbraní byl blesk. Jeho brněním byla egida (záštita), jeho ptákem orel a stromem dub. Byl oženěn s Hérou, ale jinak byl znám svými aférami, které vyúsťovali v počtu známých dětí a snad mnoho dalších, o kterých se neví, že byli jeho. Jeho oblíbeným dítětem byla Athéna, která se zrodila sama z jeho hlavy. Jedním z největších důvodů k oslavě pro Dia byly Olympijské hry, které se konaly stejně jako dnes každé čtyři roky ve městě Olympia. Na toto období ustávali války mezi jednotlivými městy.
POSEIDÓN
Bůh moře. Jeho zbraní byl trojzubec, který dokázal roztřást zem a rozbít cokoliv. Co do síly byl po Diovi druhým nejsilnějším bohem na Olympu. Na dně oceánu měl obdivuhodný zlatý palác. Poseidon byl manželem Amphitrite, která byla jednou z Nereid a od které dostal Poseidon syna Tritona. Poseidon měl nespočet milostných románků. Jednou takto zatoužil po Démétér. Aby se ho zbavila požádala ho Démétér, aby vytvořil nejkrásnější zvíře, které kdy existovalo. Ten aby udělal dojem, vytvořil pro Démétér prvního koně. Podle určitých zpráv, byli jeho první pokusy neúspěšné a vniklo tak mnoho dalších zvířat. V době, kdy vytvářel koně, jeho zájem o Démétér však ochladl.
HÁDES
Stal se vládcem podsvětí a vládl nad mrtvými. Byl nenasytným bohem, kterého uspokojoval rostoucí počet jeho poddaných. Měl v oblibě všechny kteří zvyšovali počet mrtvých. Díky těžbě vzácných kovů ze země, byl také bohem bohatství. Jeho ženou byla Persephone, kterou Hádes unesl.
Podsvětí samo se často nazývalo Hádes. Bylo rozděleno na dvě sekce : Erebus, kam lidé odcházejí těsně po smrti a Tartarus - nejhlubší oblast, kde byli uvězněni Titáni. Bylo to šeré a nešťastné místo, obývané neurčitými formami a stíny. Byl hlídáno Kerberem - tříhlavým psem s dračím ocasem. Svět nahoře a v podsvětí oddělovali zlé řeky, přes kterou převážel starý převozník Charon duše na druhou stranu. Za tuto práci inkasoval drobné mince (ve starém Řecku se z tohoto důvodu vkládala zemřelým do úst mince).

Další hlavní bohové

HÉRA
Svatba Héry a Dia začala svárem a svárem také pokračovalo i jejich další soužití. Spisovatelé představovali Héru jako soustavně žárlivou - díky Diovým milostným aférám. Trestala své sokyně a jejich děti, jak mezi bohy tak smrtelníky nesmiřitelným vztekem. Jejími posvátnými zvířaty byl páv, jako symbol hrdosti (její kočár byl tažen pávy) a kráva (byla známá také jako Bopis - "s kravskými očima"- později jen "s velkýma očima"). Jejím oblíbeným městem byl Argos. Stala se ochránkyní manželství.
ATHÉNA
Nebo také Pallas-Athéna, je jedním z nejdůležitějších bohů řecké mytologie. Byla bohyní moudrosti, války, umění, výroby, spravedlnosti a dovednosti. Athéna vyskočila plně vyzbrojená z čela Dia a byla také jeho oblíbeným potomkem. Byla divoká a odvážná v boji, ale schvalovala jen boje na obranu proti vnějším nepřátelům. Byla také bohyní města, řemesla a zemědělství. Vynalezla uzdu, která lidem umožnila řídit koně, dále trumpetu, flétnu, hrnec, hrábě (nebo pohrabáč), jařmo, loď a kočár. Je zobrazována spolu s aegis (třepený plášť někdy zobrazovaný s hlavou Gorgony), přilbou a kopím.
ÁRES
Bůh války. Byl velmi agresivní a neoblíbený jak u bohů, tak lidí. Áres nebyl nepřemožitelný, a to ani pro lidi. Symbolizoval brutální podstatu války. Byl sice nesmrtelný, ale kdykoliv utrpěl zranění, běžel zpátky ke svému otci - Diovi, který ho uzdravil. Byl uctíván převážně v Thrákii. Stal se milencem Afrodity.
APOLLÓN
Apollo byl v první řadě bohem proroctví. Někdy udělil dar proroctví také smrtelníkům, které měl rád, jako například trojské princezně Kassandře. Jako prorok a kouzelník je patronem medicíny a uzdravování. Byl rovněž nadaným hudebníkem, který těšil bohy svými dovednostmi při hře na lyru. Mimoto byl také mistrem v lukostřelbě a vynikajícím atletem a vítězem prvních Olympijských her. Jeho sestrou - dvojčetem byla Artemis. Nejznámějším byl pro svou věštírnu v Delfách, kam jezdili lidé z celého Řecka, aby zjistili svou budoucnost. Apollo byl také bohem zemědělství a dobytkářství a bohem světla a pravdy.
ARTEMIS
Artemis byla bohyní lovu a zvířat a také rození dětí. Byla sestrou Apolla. Jako měsíční bohyně byla někdy ztotožňována s bohyní Selene a Hecate. Přisuzuje se jí luk a šíp a posvátnými zvířaty jsou pes, jelen a husa. Jejím nejpropracovanějším chrámem byl chrám v Ephezu. Patronka Amazonek.
HERMÉS
Hlavním prací Hermése bylo dělat posla. Jako speciální kurýr Dia měl Hermes okřídlené sandály a klobouk. Nosil také kouzelnou hůlku ovinutou hady. Vodil duše mrtvých do podsvětí a také se věřilo, že měl zvláštní magickou moc nad spánkem a sny. Jen pět minut poté, co se narodil ukradl stádo krav Apollovi. Vynalezl lyru, kterou vyrobil z vnitřností krav. Hermes byl díky svému činu z útlého dětství patronem šibalství a zlodějů. Byl zobrazován s poslovskou holí, okřídlenými boty a čepicí (petassos).
AFRODITÉ
Bohyně smyslné lásky, krásy a plodnosti. Afrodita byla milována a milovala mnohými bohy a lidmi. Mezi jejími smrtelnými milenci byl například Adonis. Mezi její syny patří například Eros, Anteros, Hymenaios a Aeneas (toho měla s trójským milencem Anchisem.) Snad nejslavnější legendou o Afroditě je příběh o Trojské válce. Je to dcera Dia a Titánky Dióny. Zrodila se u břehů ostrova Kypr, poté co do mořské pěny dopadly genitálie vykleštěného Úrana. Jinak byla Afrodita ženou Hephaesta (Héfaistos). Jejím stromem byla myrta a posvátnými ptáky holub, labuť a vrabec.
HÉFAISTOS
Bůh ohně a kovářství (metalurgie). Syn Dia a Héry. Narodil se chromý a slabý a krátce po narození byl vyvržen z Olympu. Ve většině legend byl ale opět brzo na Olympu ctěn a oženil se s Afroditou (bohyní lásky) nebo také Aglaia, která byla jednou ze tří Grácií. Věřilo se, že jeho dílna se nachází pod Etnou (vulkán na Sicílii). Pro bohy vyrobil mnoho krásných artefaktů, jako zbraně a klenoty.
DÉMÉTÉR
Bohyně obilí a sběru. Naučila lidstvo umění setí a orání, aby mohlo ukončit svůj kočovný způsob žití. Ucházel se o ni Poseidon, ale byl odmítnut. Aby mu unikla, utekla do Arkádie, kde v přestrojení za kobylu, splynula se stádem krále Oncuse. Poseidon nicméně pokračoval v pátrání a změnil se ve hřebce a následkem se Démétér stala matkou koně Ariona.
Když byla její dcera Persephone unesena Hádem, bohem podsvětí, byla Démétér natolik zarmoucena, že zanedbávala zem a nerostly žádné rostliny a svět uchvátil hlad. Zeus, zděšen nad touto situací, požadoval, aby jeho bratr Hádes vrátil Persephonu své matce. Hádes souhlasil, ale než dívku propustil, přinutil ji sníst granátové jablko, které způsobovalo, že Persephone každý rok cítila potřebu přijít na 4 měsíce za Hádem. Z radosti opětovného setkání, Démétér přinutila zemi, aby vydala bohatou úrodu. Nicméně její smutek se vracel každý podzim, když Persephone odcházela za Hádem do podsvětí. Odumíraní vegetace v zimním období, bylo tak výsledkem tohoto smutku.
Zdroj:http://blog-miska.blog.cz/0703/nejvyssi-recti-bohove-h

Valhalla

31. srpna 2008 v 9:31 | Jojomi |  Bohové Severu
Zdroj:http://blog-miska.blog.cz/0708/valhalla

Konec prázdnin

31. srpna 2008 v 9:22 | Jojomi |  Moje kecíky
Tak lidišky dnes je poslední den prázdninškoda ty prázky tak rychle utekly a zítra zas škola užijte si dnes aspon poslední prázdninový den.

Brno výlet

31. srpna 2008 v 9:10 | Jojomi |  → Můj deníček
Ahoj lidišky promiňte že nic nenapsala ale včera jsme s mamkou a tátou byly na výletě v Brněpromiňte zapoměla jsem o tom napsat na blog ale jinak Zoo je tam velká mě se asi nejvíc líbili ti lachtani a tygři. Potom jak jsme vyšli ze Zoo tak jsme jeli tramvají a málen jsem v té tramvaji usnulaprotože bylo moc horko ale jinak Brno je dost velké to se musí uznat Brněnského draka tedy krokodýla jsem vidělasenzační výlet to byl a prominte Sb že jsem vám to zapoměla napsat.

Ashley na odchodu z magazine Instyle 27.8.08

29. srpna 2008 v 9:50 | Jojomi |  Ashley Tisdale
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Zdroj:http://zefron.blog.cz/0808/ashley-na-odchodu-z-magazine-instyle-27-8-08

Gryfové info

29. srpna 2008 v 9:20 | Jojomi |  Gryfové
Gryfové jsou kouzelní tvorové, částečně lvi a částečně orli. Jejich pravlastí je Indie, kde hlídali obrovské zlaté poklady. Ve třetím století našeho letopočtu dějepisec Aelian napsal:
Slyšel jsem, že indické zvíře zvané gryfon je čtvernožcem jako lev; má spáry obrovské síly a i ty se podobají spárům lva. Lidé často uvádějí, že má i křídla a že pera na jeho hřbetě jsou černá, zatímco pera na prsou mají rudou barvu; křídla samotná nejsou černá ani rudá, ale bílá. A starý řecký dějepisec Ktesias zaznamenal, že krk má pestrobarevný, převažují však na něm pera tmavomodré barvy, a zobák i hlavu má orlí - přesně tak, jak je znázorňují umělci na obrazech a sochách. Oči jsou podle jeho slov jako dva ohně.
Hnízdo si gryf buduje uprostřed hor. Není sice možné polapit dospělého tvora, lovci se ovšem občas zmocní jeho mláďat. Gryfové také napadají jiná zvířata, která bez obtíží přemohou, neodváží se však zaútočit na lva ani na slona.
Význam gryfů
Gryfové jsou součástí literatury a mytologie už celá tisíciletí. Za tu dobu prošel jejich symbolický význam výraznými proměnami. Badatel Hans Biedermann to vysvětluje jako:
Jde o bájného živočicha, jehož symbolický význam spočívá v ovládnutí země i oblohy, což mu umožňuje lví tělo a orlí hlava a křídla. V Řecku byli gryfové ztělesněním ostražité síly; na jednom z nich létal Apollon a hlídali také zlato Hyperboreje, mytické země věčného slunečního svitu a štěstí "za severním větrem". Gryf byl rovněž ztělesněním bohyně pomsty Nemesis a otáčel jejím kolem štěstěny. V legendách byl tento tvor symbolem superbie (arogantní pýchy), protože Alexandr Veliký se údajně pokusil doletět na hřbetech gryfů až na samotný okraj oblohy.
Zmíněný tvor, který byl zpočátku rovněž líčen jako satanův služebník svádějící na scestí lidské duše, se později stal symbolem dvojjediné (božské a lidské) podstaty Ježíše Krista, a to právě díky ovládnutí země i oblohy. Tomuto pozitivnímu pojímání gryfů napomohla i předpokládaná spojitost lva a orla se sluncem. Gryf se proto také stal protivníkem hadů a bazilišků, kteří byli obojí považováni za převtělení satanských démonů.
V uplynulých tisíci letech se gryf stal oblíbeným motivem rodových erbů. Jistý odborník na heraldiku říká: "Gryfové jsou nesmírně populární, protože mají četné ctnosti a žádné špatné vlastnosti. K jejich ctnostem patří zejména ostražitost, odvaha a síla."
Zdroj:http://blog-miska.blog.cz/0711/gryfove

Tričko soutěž

28. srpna 2008 v 10:42 | Jojomi |  →Věda a blbůstky


Atlantida obrázky

28. srpna 2008 v 10:23 | Jojomi |  Atlantida

Víly ve znamení

28. srpna 2008 v 10:16 | Jojomi |  Víli
BERAN
BÝK
BLÍŽENCI
RAK
LEV
PANNA
VÁHY
ŠTÍR
STŘELEC
KOZOROH
VODNÁŘ
RYBY

Magie Egypta

28. srpna 2008 v 9:58 | Jojomi |  Egypt
Hieroglyfy - obrázkové písmo, kterého staří Egypťané používali k pořízování písemných záznamů - prozrazují, že kouzla a čáry byly v Egyptě úzce spojeny s náboženstvím. Egyptští bohové na rozdíl od bohů jiných kultur svěřili lidstvu tajemství magické moudrosti. Podle egyptských náboženských tradic se magie zrodila v podobě boha Heky brzy po stvoření světa. Samotné Hekovo jméno se později stalo pojmem, jímž se označovaly kouzla a čáry. Později bylo toto slovo převzato do řečtiny, v níž dostalo vlastní psanou podobu i výslovnost, a změnilo se ve slovo mageia, které je základem dnes užívaného výrazu magie.
Ještě těsněji byl s kouzly a čáry spjat další egyptský bůh Thowt. Ovládal léčivé umění, které se ve všech starých kulturách kladlo do souvislosti s kouzly, a stejně tak i astronomii a matematiku. Často byl znázorňován s perem v ruce a traduje se, že sepsal tajné knihy, v nichž odhalil mnohé záhady alchymie a vědy. Jedna z těchto knih byla údajně zapečetěna ve zlaté schránce, uložené v prostorách skrytého chrámu.
Egyptské kouzelné formule
Egypťané se v mnohém spoléhali na kouzelné formule a zaříkadla. Při vyslovení nějakého přání zaříkadla údajně zajistila jeho splnění. Někdy byla příslušná formule vyslovena nad voskovou či hliněnou figurkou znázorňující osobu nebo věc, na kterou bylo kouzlo zaměřeno. Těchto zaříkadel se běžně užívalo k léčení, byly však známy případy jejich méně dobročinného použití. Čaroděj Weba-aner prý u soudu proměnil malou figurku ve skutečného krokodýla. Poté, co krvelačná bestie zabila milence cizoložné královny, vrátil ji čaroděj do její původní podoby. Jiný kněz a kouzelník se zmocnil trůnu, když použil této techniky a "ovládl všechny krále svou magickou mocí". Když potápěl modely flotil svých nepřátel, jejich lodě skutečně klesaly ke dnu.
V egyptských kouzlech však spíše než o pozemské bohatství šlo o dosažení svatosti. Podle jednoho textu "ten, kdo je knězem mezi živými..., činí to, co je správné, aniž by usiloval o jakoukoli odměnu. Takovýto učitel žije nefalšovaně zbožným životem."
Zdroj:http://blog-miska.blog.cz/0804/magie-egypta

Atlantida info

28. srpna 2008 v 9:53 | Jojomi |  Atlantida
Kontinent Atlantida byl ostrov, který se nacházel před velkou potopou v oblasti námi nazývané Atlantský oceán. Na východě, přes nevelkou úžinu moře, jí byla sousedem Afrika. Velká egyptská epocha byla jen pouhým pozůstatkem atlantské kultury. Králové Atlantidy kolonizovali svět. Znajíce svůj osud, Atlantiďané poslali lodě do všech konců světa. Na palubě každé z nich bylo dvanáct členů posádky: básník, lékař, zemědělec, vědec, mág a ostatní.
Poprvé v historii se dovídádáme o Atlantidě od slavného filozofa Platona (427 - 347 př.n.l.) v jeho dialozích Timaios a Kritias, které sepsal ve 4.století před naším letopočtem.
V prvním z nich uvádí, jak se athénský mudrc a politik Solén, jenž žil na konci 7. a v první polovině 6. století před naším letopočtem, dozvěděl o existenci Atlantidy od učeného kněze při návštěvě egyptského města Sais.
Platon začíná příběh Atlantidy ryzím mýtem. Ostrov již měl nějaké pozemské obyvatele. Z větší části byla Atlantida hornatá a bohatá na minerální zdroje. Na kontinentě rostlo mnoho stromů, jejichž dřevo bylo vhodné k opracování, a také velké množství různých druhů zvířat.
Atlantida byla požehnána značným množstvím úrodné půdy. Nejkrásnější a nejplodnější planina se nacházela uprostřed jižní části ostrova, tam bylo situováno i hlavní město Atlantidy.
Nejdůležitější částí hlavního města byl pochopitelně vnitřní ostrov, kde stály - obehnány zlatou zdí - svatyně Poseidónova a Kleito a skvostný Poseidónův chrám. Dále se tam nacházely královský palác, lázně s horkými i studenými prameny (rozdělené na části pro vládce, prostý lid, ženy a koně) a jeskyně Poseidónova.
Dva kruhovité ostrovy měly své chrámy, zahrady, tělocvičny a obytné prostory.
Řada slavných i méně slavných okultistů věřila, že jim bylo odhaleno skutečné tajemství Atlantidy. Většina okultních badatelů se shoduje v tom, že si Atlantiďané přestali vážit své vysoce duchovní civilizace, která byla vytvořena za pomoci nadpozemských bytostí. Nejvyšší kněží začali používat magii pro negativní účely ve snaze podrobit si celý svět. A tak došlo i k válce s Athénami.
Zdroj:http://blog-miska.blog.cz/0805/atlantida